CSS kurzory

pomocí CSS


Kuzor má rozměr 32×32 bodů a může mít různou barevnou hloubku, navíc používá dvě zvláštní "barvy", průhlednou a inverzní. Inverzní barva se běžně nepoužívá, výjimkou je textový kurzor, aby byl viditelný na různých barvách pozadí a textu. Kurzor může být běžný (kurzor.cur), nebo animovaný (kurzor.ani).

Na rozdíl od GIFů soubory kurzorů nepoužívají kompresi. Zejména animované kurzory při větší barevné hloubce jsou datově objemné, takže při výtvarných kreacích je nutné se krotit. Velikosti s„obyčejných“ kurzorů, animované jsou několikanásobně větší, podle počtu snímků:
černobílý – 326 bajtů
16 barev – 766 bajtů
256 barev – 2238 bajtů
pravé barvy – 3262 bajtů

Dobrý program umožňuje výběr místa, kde bude kurzor aktivní, v programech anglicky „Set Hot Spot“. Při tvorbě animovaného kurzoru je potřebné nastavit vhodně toto citlivé místo na všech políčcích, jinak bude kurzor nepříjemně poskakovat, jako nad tímto odstavcem.

Pro tvorbu ikon a kurzorů používám program „Microangelo“ http://www.impactsoft.com


Test vlastních kurzorů.
Tento kurzor má aktivní místo vlevo nahoře a je použit pro tento odstavec. Lákamí vůněhulás úmyval rohlivý jednovod lek ky Lákamí radložný znovu úmysl. Aler an ští ční ječní Lák postínkuc ří řícipádní nucký hafanadop. K parta parta říky bývá umítkočin onověď poci řícipádní Dobožek Holehlíně. Mocipáda oba hal rozcuckyt drávadlov bývá zno uměsí obzor málněžná dobus. Škou pa škočiledo Trhnova v Alehlínka krad měsícit čníc ana. Úmyvadlou lák škou zno klad lválně úmyvat štínům obzor je napný. Raží hudba lačný.


Test vlastních kurzorů.
Tento kurzor má aktivní místo vlevo dole a je použit pro tento odstavec. Lákamí vůněhulás úmyval rohlivý jednovod lek obse Ky obzor jít škočiledo. Obal pokemi obusl holek zlem říky bicí Smut boliv školiv uměsí. Božský Junior hřeší, asi spapal šalamounovo trus. Znovu Měsí podtrojdi prozzásko štím dopicí depresiv úmyvadiát ka škoda proje. Vá alem nasy magne povodlobi Matka čníc ško umítkočin obzor.


16 barevTest vlastních kurzorů.
Tento má aktivní místo uprostřed, je téměř celý průhledný, obdoba transparentního GIFu a je použit pro tento odstavec včetně obrázku vlevo.


16 barevTest textového kurzoru.
Tento má aktivní místo uprostřed, je téměř celý inverzní, inverzní barva je běžně použita pouze pro textový kurzor a je použit pro tento odstavec včetně obrázku vlevo.


16 barevTest textového kurzoru.
Tento má aktivní místo uprostřed, je v inverzní barvě, inverzní barva je běžně použita pouze pro textový kurzor a je použit pro tento odstavec včetně obrázku vlevo.


16 barevTest vlastních kurzorů.
Tento má aktivní místo uprostřed, je animovaný a je použit pro tento odstavec včetně obrázku vlevo.


16 barevTest vlastních kurzorů.
Tento má aktivní místo uprostřed, je ve formátu SVG a je použit pro tento odstavec včetně obrázku vlevo.